بحران در صنایع نورد آلومینیوم

به گزارش معدن نیوز، حسنعلی رضایی‌مقدم،  ‌مدیرعامل گروه کارخانه‌های تولیدی نورد آلومینیوم با اعلام این مطلب گفت:  به دلیل اختلاف قیمت ایجاد شده در بازار غیررسمی دلار و نرخ اعلامی از سوی  دولت، تقاضا برای دریافت شمش و صادر کردن آن افزایش یافته است. در چنین  وضعیتی تولیدکنندگان محصولات نوردی نمی‌توانند ادامه فعالیت دهند.

رضایی  گفت: راه حل بر طرف کردن این نابسامانی‌ها، تک نرخی کردن نرخ ارز به‌صورت  واقعی و شناوراست. تاکید دارم که هر روشی به غیر از تک نرخی شدن ارز،  انحراف است. 

وی افزود: عده‌ای به اسم  صنعت با تجارت ناسالم به دنبال رانتخواری هستند؛ این افراد کالا را با ارز 4  هزار و 200 تومانی وارد و بدون توجه به نیاز داخل آن را صادر می‌کنند و  هیچ تعهدی به برگرداندن ارز ندارند و از اختلاف با ارز آزاد در بازار  غیر‌رسمی، صد درصد سود به‌دست می‌آورند.

مدیرعامل  گروه کارخانه‌های تولیدی نورد آلومینیوم گفت: از هنگامی که ارز با قیمت  پایه 4200 تومانی تک‌نرخی اعلام شد، اقدامی علمی و عملی در زمان مناسب به  عمل نیامد که روند عادی تولید و تجارت ادامه پیدا کند و به مدت دو ماه همه  فعالیت‌های تجاری با خارج کشور متوقف شده بود. معتقدم باید اجازه می‌دادیم  بازار قیمت ارز را تعیین کند و با مدیریت بانک مرکزی، دلار به یک قیمت  واقعی می‌رسید

برچسب ها:

اشتراک گذاری